Dr. Yaniv ErlichChief Science Officer
background
Previous page Next page
Beginning of quote:Genetické a genealogické súbory údajov na MyHeritage tvoria jedinečný a významný zdroj ľudského genómu. Je to úžasné End of quote.
Dr Yaniv Erlich je vedec svetového významu s viacerými publikáciami o DNA v Nature and Science. Na MyHeritage Yaniv dohliada na všetky aspekty DNA vo vedeckom výskume, ktoré sú chrbticou projektu MyHeritage DNA. Prvá spolupráca Yaniva s MyHeritage sa začala už v roku 2012, keď pracoval na projekte World Family Tree v spoločnosti Geni, čo bol prelomový vedecký výskum. Yaniv radil MyHeritage v roku 2016, kedy poskytol spoločnosti jeho neoceniteľné odborné znalosti v priebehu príprav na začatie služby MyHeritage DNA. Vo februári 2017 nastúpil do spoločnosti ako jej Chief Science Officer.

Pred nástupom do spoločnosti MyHeritage, Yaniv založil DNA.land, projekt, ktorý riadil pod záštitou svojej funkcie ako asistent informatiky a výpočtovej biológie na Columbia University a ako kľúčový člen v New York Genome Center. Predtým bol hlavný výskumný pracovník vo Whitehead Institute MIT.

Yaniv, prezývkou Genome Hacker podľa Nature.com, ako prvý zaviedol v masívnom meradle široko používanú analýzu genetiky. Uvedomil si význam ľudskej genetiky ako účinného nástroja pri mapovaní rodinnej anamnézy. Yaniv získal titul Ph.D. na Watson School of Biological Sciences v Cold Spring Harbor Laboratory v roku 2010 a obdržal rad ocenení ako špičkový vedac, vrátane Burroughs Wellcome Career Award (2013), Harold M. Weintraub Award (2010), DRAPA's Young Faculty Award (2017) a IEEE / ACM-SK HPC Award (2008). Bol tiež členom tímu 2010 Tomorrow's PIs team of Genome Technology.

Vo vzácnych chvíľach, keď sa nenachádza v jeho laboratóriu, Yaniv sa teší a trávi čas so svojimi dvoma deťmi.